Praktyczny kurs Tapingu Rehabilitacyjnego  odbywa się w systemie – omówienie, pokaz, ćwiczenia, dyskusja i został podzielony na dwie części. W dniu pierwszym uczestnik zapozna się z rzeczywistymi możliwościami terapeutycznymi taśm o zróżnicowanym stopniu elastyczności. Dwa rodzaje plastrów elastycznych (Fizjotape i Fizjostretch) zostaną wykorzystane do stabilizacji, dzięki czemu każdy kursant będzie mógł wyrobić sobie opinię na temat rzeczywistych możliwości ograniczenia niefizjologicznego ruchu za pomocą takiego czy innego materiału. Szczegółowo, na wielu przykładach omówione i przećwiczone zostaną różnorodne kombinacje rozciągania plastra w stosunku do mięśnia. W drugim dniu pojawi się taśma sztywna, która służy do stabilizacji i korekcji oraz w kombinacji z materiałem podkładowym zmienia przebieg powięzi w technikach przestrzennego przesunięcia tkanek. W zależności od zastosowanego materiału i sposobu jego naklejenia można spodziewać się różnych efektów wykonanych aplikacji. W zależności od wskazań, prezentowane aplikacje naklejane będą podłużnie lub poprzecznie oraz jako wypadkowa tych kierunków na kończynach i tułowiu.

W definicji Tapingu Rehabilitacyjnego nieodzowną częścią terapii jest faza czynna, wykorzystująca kinezyterapię na zmienionej aplikacją strukturze, w zależności od postawionego roboczego rozpoznania.

Uczestnicy kursu doświadczą na sobie podstaw treningu proprioceptywnego, zmniejszającego negatywny wpływ tapingu na czucie głębokie oraz przywracania norm długości, czynnościowo lub pourazowo skróconych mięśni. Dla większego zróżnicowania prezentowanej tematyki część pierwszą poprowadzi Tomasz Tittinger, a drugą Rafał Słoniak, co pozwoli kursantom zwiększyć arsenał indywidualnych możliwości wynikających z terapii wspomaganej naklejanym plastrem.

Terminarz kursów